17 předností strojů Baby Lock

1/ Systém vzduchového navlékání smyčkovačů Jet-Air Threading™, ExtraordinAir a RevolutionAir™.

Pouhým závanem větru navleče vzduchový systém během chvilky všechny smyčkovače. Okamžitě protlačí niť skrz patentované trubicové smyčkovače přesně tam, kde ji chcete mít. Zamotané, zauzlované a přetrhané nitě jsou již minulostí! Již žádné navlékání nití v přesném pořadí do jednotlivých různě barevných vodičů.
Navlékání smyčkovačů nebylo nikdy tak rychlé, snadné a mimořádné. 

2/ Systém podávání nití Automatic Thread Delivery (systém ADT™)

Nastavte si na stroji požadovaný typ stehu a začněte šít. ATD vytvoří vyvážený steh na jakékoli látce jakýmkoli druhem nitě. Dokážou dokonce přejít z jednoho typu látky na jiný bez nutnosti dalšího nastavení stehu.

3/ Navlékání jehel vzduchem pomocí systému RevolutionAir™

RevolutionAir™ od firmy BabyLock Vám pokaždé usnadní a urychlí navlékání stroje. Nasaďte navlékač RevolutionAir™, stiskněte tlačítko a jehly jsou navlečeny. Niť do jehly je navlečena pomocí proudu vzduchu. Už jste někdy zažili tak jednoduché a úžasné navlečení nitě do jehel? Už žádné pomocné navlékače, které můžete ohnout nebo zlomit. Navlékejte spolehlivě a rychle pomocí jedinečného systému RevolutionAir™.

4/ Vlnovkový steh

Patentovaný vlnovkový steh (Wave) Vám otevírá možnost více ozdobných stehů a větší kreativity. Pro něco tak jedinečného, jako je vlnovkový steh, Baby Lock vytvořil podavač nitě, který dodá vlnovkovému stehu bezchybný vzhled a tím zajistil, aby byl jeden steh jako druhý.

5/ Kolmý vpich jehly do látky

Kolmá jehla je ideální pro šití. Kolmý vpich jehly do látky vede k nejlepšímu výsledku šití, získáte přesný a pravidelný steh. Průnik jehly kolmým směrem skrz látku je nejlepším a nejšetrnějším vpichem jehly pro vaše tkaniny, protože je ten nejkratší, který současně zabraňuje vychýlení jehly. Je zde současně nejmenší opotřebení a namáhání jehly. Tato konstrukce je nejšetrnější pro vaše tkaniny i jehly, protože jehla proniká do látky vždy v kolmém směru, jako to je to běžné u šicího stroje.

6/ Trubicové smyčkovače

Představte si to: žádné viditelné nitě, žádná vodítka. Stroje Baby Lock Vám umožňují navlékat nitě v libovolném pořadí. Nastavte si na stroji požadovaný typ stehu a začněte šít.

7) Systém pohonu smyčkovačů

Tento exkluzivní systém pohonu smyčkovačů zaručuje vždy jejich správnou polohu a synchronizaci. Tím se značně omezí nebezpečí poškození smyčkovačů. Váš stroj proto nevyžaduje tak časté opravy a Vy můžete šít bez obav.

8/ Pokročilý pohon ořezu a jednosměrná spojka

Baby Lock vytvořil systém nožů s větším střihem, který umožňuje snadný ořez silnějších látek a lepší viditelnost.

9/ Plně funkční diferenciální podavač s jedním segmentem.

Baby Lock povýšil diferenciální podavač na vyšší level přidáním podávacího mechanismu s jedním segmentem. Ten zaručuje jistější podávání a dokonalejší řasení všech druhů látek. 
Zaručuje silnější podávání látky při vyrovnávání natahovacích nebo řasících se látek a zároveň přesnější řasení látek nebo pružení látky v případě, že to tak potřebujeme.

10/ Nastavení délky stehu otočným ovladačem a automatický rolovaný lem

Délku stehu stroje Baby Lock snadno nastavíte jediným otočným ovladačem. Tento ovladač zahrnuje i automatické nastavení rolovaného lemu, při kterém se vysune vestavěný stehový prst pro zakončení okraje rolovaným lemem.

11/ Systém podpory látky

Stroje Baby Lock jsou vybaveny systémem podpory látky, kterým dosáhnete rovných a vyvážených stehů bez ohledu na rychlost šití, druh látky či zvolený steh. Vestavěné stehové prsty se pohybují společně s nožem ořezu a upravují steh v závislosti na šířce ořezu.

12/ Napínací talířky pro řetízkový/prádlový steh

K revoluci v overlockovém šití došlo u stroje Baby Lock Evolution, jehož funkce zahrnují řetízkový, prádlový a trojitý prádlový steh. Napětí všech tří prádlových jehel se nastavuje jediným ovladačem a vy ušetříte čas jedním jednoduchým nastavením.

13 /8/7/6 nitné stehy

Gloria a Ovation jsou jedinými overlockovými stroji s osmi nitěmi a umožňují více stehových kombinací, než kterýkoli stroj před nimi – celkem 87! Model Evolve (r.1999) byl zároveň prvním overlockovým strojem na světě, který kombinoval overlockové a prádlové stehy v jedné operaci.

14/ Vyjetí prádlovým stehem do řetízku 

Baby Lock usnadnil zahájení a ukončení šití prádlovým stehem automatickým vyjetím do řetízku. A co víc, stroje Gloria a Ovation dokážou šít silné látky lépe než většina strojů na prádlový steh.

15/ Kolenní páka pro zdvih patky

U modelů Gloria a Ovation můžete pro zdvih patky používat kolenní páku. 

16/ Systém navlékání jehel pomocí mechanického navlékače

Navlékání jehel je rychlé a snadné pro obě jehly.

17/ Pohodlné umístění páčky přítlačné patky 

U modelů Gloria, Ovation a Acclaim rychleji přístupná páčka pro zdvihání přítlačné patky na pravé straně stroje urychlí potřebné úpravy. Modely Gloria a Ovation umožňují zdvih patky také pomocí kolenní páky.